Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlıyor

Koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında oluşturulan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine göre, emeklilerin bayram ikramiyelerinde erken ödeme kararına gidildi. 12 milyon emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlıyor.

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlıyor

Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödemesi bugün itibarıyla başlıyor. 17,18,19 Nisan’da emekli maaşını alanların bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılmış olacak. Emeklilerin ikramiye ödemeleri 5 günde tamamlanacak.

Buna göre ikramiyeler;

  • 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan
  • 20-21-22 olanlar için 8 Nisan,
  • 23-24 olanlar için 9 Nisan,
  • 25-26 olanlar için 10 Nisan,
  • 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek.

Emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlara da ikramiyelerinin, istekleri halinde, SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerinde teslim edilecek.

Bayram ikramiyesi Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı (dul-yetim aylığı) ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri almakta olan kişilere ödeniyor. Ayrıca aylık almakta olan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alabilecek.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Lütfi demir

    Dangalas mayısın sonuna geldik dalgamı geçiyosun uyuz

Yorumları Gör (1 Yorum)