Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Esnafımızı terör örgütünün insafına bırakmayacağız”

“Esnafımızı terör örgütünün insafına bırakmayacağız”

Bülent Tüfenkci, Esnaf ve Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’in ziyaretinde yaptığı konuşmada, dün Van ve Diyarbakır’daki terör saldırılarında 3 güvenlik görevlisinin şehit olduğunu, şehitlerden Buhari Ağçelik’in de Malatyalı olduğunu hatırlattı.
Tüm şehitlerin ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerini ileten Tüfenkci, “Bizler huzuru, istikrarı yakalamak için çukurları kapatırken, huzura, barışa, kardeşliğe uzanan yolları çukurlardan temizlemeye çalışırken, birileri bu millete inat özellikle çukur, siyasetini, çukurları kazarak orada ayrımcılığa yol açacak ve oradaki insanları yalnızlaştıran, yaşam hakkını, özgürlüklerini alan bir siyaseti marifetmiş gibi sunmanın peşindeler. Bizler esnafımıza, ticaret erbabımıza iş ve aş derdinde olurken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki esnafımıza nasıl daha fazla kalkındırırız, iş adamlarımızı nasıl daha fazla ihracat yapar hale getirip ‘onlara toplumsal refahtan daha ne kadar pay aldırabiliriz’in hesabını yaparken, yeni yeni yollar, köprüler, tüneller inşa ederken, birileri de o halka inat o halkı yalnızlaştırmaya, fakirleştirmeye ve Kürt halkını kendi öz benliğinden, kimliğinden uzaklaştırarak Marksist, Leninist hedeflerine doğru yol almanın peşindeler” diye konuştu.
Hükümet olarak her zaman esnaf camiasının yanında olduklarını dile getiren Tüfenkci, esnafın sorunlarına da hiçbir zaman bigane kalmadıklarını vurguladı.

Huzur olsun yeter

Bakan Tüfenkci, ilerleyen günlerde bir netice alınacağına inandığını söyledi. Tüfenkci, “Huzur, barış, istikrar olduktan sonra bu sorunları biz rahatlıkla aşarız. Eğer esnafımız güven içerisinde kepenklerini açıyorsa, ‘Bismillah’ deyip tezgahlarının arkasına geçiyorsa, akşam da evine ne kazanmışsa Rab’bine şükredip götürüyorsa ve bunu huzur içerisinde çocuklarına yediriyorsa en büyük nimet bu ama bu nimeti o esnaflarımıza çok gören terör örgütü var. Sözde kendi halkları için çalıştıklarını ifade ediyorlar” diye konuştu. 

Etiketler