Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Firmalar e-fatura ile 2016’da 3 milyar lira tasarruf edecek’

'Firmalar e-fatura ile 2016'da 3 milyar lira tasarruf edecek'

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Hüseyin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de 2016’da 500 milyon e-fatura kesileceğinin öngörüldüğünü söyledi.

Halihazırda 20 binden fazla mükellefin e-fatura kullandığını kaydeden Şahin, 1 Ocak 2016 tarihine kadar 31 bin yeni mükellefin de Gelir İdaresi Başkanlığı efatura.gov.tr sitesinden başvurularını yaparak, e-faturaya geçmeleri gerektiğini vurguladı.

E-fatura kesildiği zaman muhatap olan firmanın 30 saniye sonra faturasını teslim aldığını belirten Şahin, “E-fatura başta olmak üzere, e-defter, e-arşiv, e-bilet gibi e-dönüşüm uygulamalarıyla ticaret gerçekten büyük hız kazandı. Sadece e-faturayla değil, kayıtlı e-posta (KEP) ile de yazışmalar resmi tebligat niteliği kazandı. Ticarette hız arttı ve daha güvenilir hale geldi” dedi.

E-fatura ile 51 bin mükellefin 2016 yılı sonunda 3 milyar TL’nin üzerinde tasarruf sağlayacağına dikkati çeken Şahin, ve yılda 200 bine yakın ağacın kesilmesinin de önüne geçileceğini dile getirdi.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!