Son Dakika

Fiyatı düşen sardalya hamsiyi gölgede bıraktı

Gelibolu açıklarında bolca avlanıp tezgahlarda 10-15 liraya kadar düşen sardalya, Karadeniz hamsisini gölgede bıraktı
Fiyatı düşen sardalya hamsiyi gölgede bıraktı AA

Tezgahlarda kilosu 10 ile 15 lira arasında satışa sunulan sardalya, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, kilosu 25 liradan satılan Karadeniz hamsisi ise sardalyanın gölgesinde kaldı.

Edirne Balık Pazarı balıkçılarından Feridun Bistren, Gelibolu'da balıkçı teknelerinin limanlara bol sardalya ile döndüğünü ve fiyatının yarı yarıya düştüğünü aktardı.

Uygun fiyatı nedeniyle sardalyanın satışlarının yoğun olduğunu ifade eden Bistren, 'Sardalyanın en güzel dönemine girdik. Fiyatlar makul seviyede. Hamsi de azalıp fiyatı yükselince sardalya, tezgahta en çok ilgi gören balık oldu. Vatandaşlar talep gösteriyor. Balık çok iyi bir omega kaynağı. Hem ucuz hem de sağlıklı bir besin. Herkesi ucuz ve bol balık yemek için pazarımıza davet ediyoruz.' diye konuştu.

Balıkçı Hamza Köksoy da sardalyanın fiyatının daha da düşebileceğini belirterek, 'Satışlarımız çok iyi. Sardalya, hamsinin tahtına geçti. Artık hamsi fiyatları ucuzlamaz. Bundan sonra sardalyanın dönemi başladı.' dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.