Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gaziantep’ten istihdam seferberliğine destek

Gaziantep'ten istihdam seferberliğine destek

Gaziantep’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında “İstihdamın Zirvesinde Gaziantep” toplantısı düzenlendi.

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Ali Yerlikaya başkanlığında, istihdam seferberliğine yönelik toplantıya, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, İŞKUR, SGK, KOSGEB İl Müdürlükleri ve 150’den fazla işçi çalıştıran firma temsilcileri katıldı.

Vali Yerlikaya, Gaziantepli sanayicilerin geçmişten gelen köklü ticaret kültürüyle Türkiye’nin ve Gaziantep’in kalkınmasına her zaman büyük katkı sağladığını, 81 şehir arasında yapılan ihracat ile ilk 5’e yükselmiş olmaktan dolayı sevindiklerini dile getirdi.

Şimdi de Türkiye’de işsizliğin azaltılması için başlatılan seferberlikte bu başarıyı gösterecek ve bu konuda da örnek bir şehir olacaklarına yürekten inandıklarını aktaran Yerlikaya, “Şehrimiz adına bütün sanayici ve işverenlerimize teşekkür ediyorum. Allah kazancınıza bereket versin” ifadesini kullandı.

Etiketler