Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Güneydoğu’ya 175 dev yatırım birden

Güneydoğu’ya 175 dev yatırım birden

HDP ve PKK’nın Doğu ve Güneydoğu’da yapılan yatırımları engellediğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bölgenin geri kalması için ellerinden geleni yapıyorlar, biz bunlara izin vermedik, vermeyiz”dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Atatürk Kapalı Spor Salonu’ndaki 175 eserinin açılışını yaptı. Davutoğlu, “Bugün tarihi bir gün. 81 vilayet, 7 bölge için milat. Muhteşem eserler kazandırıyoruz. Anadolu’nun bereketli topraklarını birer birer zenginliğe dönüştürüyoruz” diye konuştu.
1 Kasım seçimlerinden bu yana yaptıklarına da değinen Başbakan, şunları söyledi:
“Eylem planını kamuoyu ile paylaştık. Gelir getirici ormanlar ihdas ediyoruz. Devlet eliyle oluşturulacak ormanların semeresi vatandaşlarımızın olacak. Yeni bir düzenleme yapacağız. AK Parti tutmayacağı sözü vermez, söz verdiğini de mutlaka tutar. Yapacaklarımızı tarih vererek açıkladık. İşe koyulduk 1 haftalık 3-6 aylık ve 1 yıllık takvimlere bağladık. Seçim öncesi söz verip seçimden sonra sözümüzü unutmadık.”

Etiketler