Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Havaist’ten zam iddialarına açıklama

Havaist, tarifelere zam yapıldığı yönündeki iddialara, “Bu süreçte hem firmamız hem de 750 kişilik ekibimizin mağdur edildiğini Sn. Ekrem İmamoğlu’na da özellikle bir dilekçe ile ilettik, fakat bir yanıt alamadık.” şeklinde cevap verildi.

Havaist’ten zam iddialarına açıklama

İstanbul Havalimanı’na yolcu taşıyan Havaist Taşımacılık, zam haberlerine ilişkin bir açıklama yayınladı.

Havaist Taşımacılık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“29 Ekim 2018 tarihinden itibaren İstanbul Havalimanı – İstanbul şehir içi bagajlı lüks yolcu  taşımacılığını Havaist markası adına gerçekleştirmekteyiz. Bu operasyonu İstanbul Otobüs İşletmeleri AŞ’den aldığımız ihale kapsamında yürütmekteyiz.

İhaleyi aldığımız tarih seçim öncesine denk gelmekte ve maalesef seçim sonrasında birçok kez talep etmiş olmamıza ve maliyetlerimiz yükselmiş olmasına rağmen tarifelerimizde UKOME kararları ile herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bununla birlikte UKOME kararları kapsamında bizim yapmakla yükümlü olduğumuz İETT ödemelerine de %35 zam yansıtıldı.

Bu süreçte hem firmamız hem de 750 kişilik ekibimizin mağdur edildiğini Sn. Ekrem İmamoğlu’na da özellikle bir dilekçe ile ilettik, fakat bir yanıt alamadık.

Tüm kamuoyuna saygılarımızla sunarız, Havaist Taşımacılık Ticaret ve Sanayi A.Ş”

Kaynak : CNN
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri