Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da yerel marketlerin cirosu 25 milyar lirayı aştı

PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Güzeldere, İstanbul'da bin 705 marketle tüketiciye hizmet veren yerel marketlerin yıllık cirosunun 25 milyar lirayı aştığını açıkladı.

İstanbul’da yerel marketlerin cirosu 25 milyar lirayı aştı

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, kentteki yerel perakendecilerin yıllık cirosu ve sektördeki son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
Başkan Güzeldere, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı İstanbul PERDER’in, 42 üyesinin bin 705 şubesiyle şehrin geneline yayılan bir ağa sahip olduğunu belirterek, derneğe bağlı bu üyelerin 30 bin 500 bin kişiyi istihdam ettiğini dile getirdi.

EN YÜKSEK CİRO PERDER ÜYELERİNİN

İstanbul PERDER üyelerinin yıllık cirosunun 25 milyar lirayı bulduğunu ifade eden Güzeldere, TPF’ye bağlı dernekler arasındaki en yüksek ciro ve üye sayısına sahip olduklarını bildirdi.
Yerel perakende zincirlerinin gelişen piyasa şartlarına uygun faaliyetlerini sürdürebilmesi ve tüketiciye hizmet sunabilmesi için faaliyetlerini sürdürdüklerini aktaran Güzeldere, derneğin, üyelerine ve sektörün gelişimine katkı sunmak için düzenlediğini etkinliklerden bahsetti.

“ULUSAL MARKA” HEDEFİ

Güzeldere, 4 yıldır, yerel üreticileri direkt perakendecilerle buluşturduklarını belirterek, “Burada istiyoruz ki doğru üretici ile doğru perakendeci bir araya gelsin, aradaki bariyerler kalksın, yerel üreticiler ulusal markaya dönüşsün.” diye konuştu.

Bu sayede yerel üreticinin desteklendiğini dile getiren Güzeldere, önceki organizasyonlar sayesinde yerelden ulusala açılan markaların bulunduğunu ifade etti.

Güzeldere, özellikle gıda dışındaki ürünlerde yerel markalar dışındaki şirketlerin ciddi ağırlığının bulunduğunu kaydederek, gıdada olduğu gibi o alanlarda da oranı yükseltmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.