Son Dakika

Kredi kartı borcu yapılandırmasına Vakıf Bank da katıldı

Kredi kartı borcu yapılandırmasına bir kamu bankası daha dahil oldu. Vakıf Bank, kredi kart borçlularına 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar yüzde 1.20 faiz sunacak.
Kredi kartı borcu yapılandırmasına Vakıf Bank da katıldı

Ziraat Bankası'nın geçen hafta kredi kardı borcu olan vatandaşların ödemelerini kolaylaştırmak için başlattığı destek paketine Vakıfbank'dan da destek geldi. Vakıf Bank, "Yanındaki Güç Paketi" ile kredi kart borçlularına 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar yüzde 1.20 faiz sunacak.

TAKİPTEKİ KREDİLERE SIFIR FAİZ

Vakıfbank, takipteki kredileri de sıfır faizle yapılandıracağını açıkladı. 100 bin liranın altında takipteki krediler için 12 aya kadar faiz sıfır olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, kredi kartı borcu olan vatandaşlara da müjdeyi vermişti. Vatandaşların mevcut borçlarını ödeyebilmeleri için yeni bir imkan sağlayacaklarını dile getiren Erdoğan, "Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Sonra ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek." ifadelerini kullanmıştı.

HANGİ BANKALAR DESTEK VERECEK?

KOBİ'lere kredi desteği paketine Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, TEB Bankası, Vakıf Katılım, Yapı Kredi,Alternatif Bank, Ziraat Katılım, Al Baraka olmak üzere 13 banka destek veriyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.