Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Nestle grevi zaferle sonuçlandı

Nestle grevi zaferle sonuçlandı

Karacabey’de bulunan Nestle Fabrikası’nda çikolata, kahve, kahvaltılık mısır gevreği ve hazır çorba üreten 900 işçi ücretlerin düşüklüğü ve sosyal haklar gerekçesiyle 21 Haziran’da greve gitmişti. Fabrikada örgütlü Tek Gıda-İş Sendikası, talepler karşılanıncaya kadar greve devam edileceğini duyurmuştu. Grevin detayları ve 10 yıllık Nestle işçisi Meriç Pınarlı ile yapılan röportaj grevin henüz ilk günlerinde Diriliş Postası gazetesinde de yer almış ve kamuoyunda geniş yankı bulmuştu.

MÜJDELİ HABER İŞÇİDEN GELDİ

Bugün akşamüzeri gazetemiz muhabiri Ekrem Özden’e telefonla ulaşan Nestle İşçisi Meriç Pınarlı, sendikalarının işverenle uzlaştığını, taleplerinin çok büyük ölçüde karşılanacağını ve bayram sonrası iş başı yapacaklarını bildirdi. Böylelikle işçi ücretlerine seyyanen 475 TL ve her kıdem yılı için 20 lira artış, ikinci yıl da enflasyon artı 3 puan zam yapılacak. Fabrikanın CPT bölümünde çalışanlara ise yüzde 7 risk pirimi ödenecek.

Etiketler