Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bakan Dönmez: 2030’da 1 milyonun üzerinde elektrikli otomobil olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yerli elektrikli otomobillerle birlikte 2030'da Türkiye'de 1 milyonun üzerinde elektrikli otomobil olacağını öngörüyoruz" dedi.

Bakan Dönmez: 2030’da 1 milyonun üzerinde elektrikli otomobil olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuşmasına, AA’nın Kahire ofisine düzenlenen baskını kınama mesajıyla başladı. Dönmez, “Yaşanan bu olayı şiddetle kınıyoruz. Antidemokratik rejimlerin olduğu ülkelerde basın özgürlüğünün olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Geçmiş olsun diliyor ve inşallah en kısa sürede gözaltındaki AA çalışanlarının özgürlüklerine kavuşmalarını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

1 MİLYONU AŞACAK

Bakan Dönmez sözlerine “Yerli elektrikli otomobillerle birlikte 2030’da Türkiye’de 1 milyonun üzerinde elektrikli otomobil olacağını öngörüyoruz” diye devam etti.

Dönmez, “1 milyon adet elektrikli araç şarj noktasının dağıtım şebekesine etkilerini değerlendirip, bunları hayata geçirmeyi arzu ediyoruz”  dedi.

“Çatı santralleri için 900’e yakın sanayi tesisinden 800 megavatı bulan, konutlardan da 10 megavat kapasite için 1300 başvuru aldık”

“YEKDEM devam edecek ama aynı şartlarda olmayacak. Maliyetler düştü dolayısıyla eski fiyatları kaynak bazında güncellemiş olacağız.”

 

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri