Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bakan Kurum: Egzoz emisyon ölçümleri ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların araçlarında egzoz emisyon ölçümlerinin ertelendiğini açıkladı.

Bakan Kurum: Egzoz emisyon ölçümleri ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların araçlarında egzoz emisyon ölçümlerinin ertelendiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Kurum, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın araçlarının egzoz emisyon ölçümlerini erteledik. Sokağa çıkma yasağı olan vatandaşlarımız, yasak kararı kaldırıldıktan sonraki 45 gün içinde araçlarının emisyonunu ölçtürebilecekler.” ifadelerini kullandı.

EGZOZ MUAYENE ÜCRETİ NE KADAR?

Egzoz muayene ücreti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle KDV dahil 80 TL olarak belirlendi. Geçen yıl egzoz muayene ücreti 65 TL iken bu yıl ücret zamlanarak 80 TL oldu. Bu ücret ölçüm başlamadan önce peşin olarak tahsil ediliyor.

Egzoz muayenesi otomobiller ilk 3 yılında ve devamında her 2 yılda bir diğer motorlu taşıtlar ilk yılında ve devamında her yılda bir yaptırılmalıdır.