Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bakan Varank’tan Elazığ ve Malatya’daki işletmelere faizsiz kredi müjdesi!

Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Cazibe Merkezleri Destekleme Programı'nda depremden etkilenen işletmelere kredi müjdesi verdi. Varank, Elazığ ve Malatya'daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi kullanabileceğini belirtti.

Bakan Varank’tan Elazığ ve Malatya’daki işletmelere faizsiz kredi müjdesi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, memleketi Trabzon’da Cazibe Merkezleri ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı imza törenine katıldı.

Varank, Elazığ ve Malatya’daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi kullanabileceğini belirtti.

150 BİN LİRAYA KADAR KREDİ DESTEĞİ

“İmalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler, depremden fiziki olarak zarar görmese de KOSGEB’in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanabilecekler. Bu şu anlama geliyor. 50 ve altı çalışanı olan işletmeler, 100 bin liraya kadar kullanacakları kredide, 50’den fazla istihdamı olan işletmeler 150 bin liraya kadar kullanacakları kredide, faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz KOSGEB’in faiz desteği programından yararlanacak.”

“YATIRIM YAPAN KAZANIR”

“Kaynakları yatırımlara yönlendirmenin aslında şu anda tam vakti. Finansman maliyetleri düşüyor, ekonomiye olan güven artıyor. Üretim cephesinden güzel haberler birbiri ardına geliyor. Aralık ayı sanayi üretimi piyasa beklentilerinin oldukça üzerinde gerçekleşerek yüzde 8,6’lık bir artışa imza attı. Endeksin alt bileşenlerinde de güçlü bir performans gördük. Geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğinde başlayan büyüme, bu sene güçlenerek devam edecek. Şundan emin olabilirsiniz. Bu koşullar altında yatırım yapan kazanır. Büyüyen pastadan hak ettiği payı alır.”

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri