Son Dakika

TİM'den döviz hamlesi!

TİM Başkanı Gülle, döviz kurlarının yüksek seyirlerde olduğu dönemde TİM ve birliklerin elindeki tüm fonları Eximbank'a kullandırmaya hazır olduklarını bildirdi.

TİM'den döviz hamlesi!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, döviz kurlarına ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

TİM Başkanı Gülle, “Döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde TİM ve birliklerimizin elindeki tüm fonları Eximbank’a kullandırmaya hazırız" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD'li casus Andrew Craig Brunson üzerinden gerçekleştirdiği yaptırım sonrasında yükselişe geçen dolar bugün itibariyle 6 lirayı aşmıştı.

TRUMP YİNE TEHDİT ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump resmi Twitter hesabı üzerinden yine Türkiye'ye yönelik tehdit savurdu. Bu sefer de alüminyum ve çelikle tehditte bulunan Trump, Türk Lirası'nın ABD Dolar'ı karşısında değer kaybettiğini belirtti.

Türkiye ile ilişkilerin iyi olmadığını savunan Trump yine küstahça bir dil kullanarak pervasızca tehdit savurdu.

Trupm Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Şu anda Türkiye’nin çelik ve alüminyum ithalatına uygulanan ek gümrük vergisini iki katına çıkarmaları yetkisi verdim. TL güçlü dolarımıza karşı çok hızlı bir şekilde aşağı gidiyor. Alüminyum vergisi %20, çelik % 50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz şu an iyi değil”

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.