Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TİSK’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

TİSK Başkanı Akkol, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle faaliyete geçirilen Kısa Çalışma Ödeneğinin bir ay daha uzatılması kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

TİSK’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol, kısa çalışma ödeneğinden yararlanma süresinin bir ay daha uzatılmasından dolayı hükümete teşekkür etti.

Akkol, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasıyla hayata geçirilen “Kısa Çalışma Ödeneği” uygulamasının işletmeler için can suyu niteliğinde oluğunu belirterek uygulamanın istihdamı korumalarını sağladığını vurguladı.

“KATKISI OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”

Türk-İş ve Hak-İş ile yaptıkları ortak açıklamalarda önemine işaret ettikleri bu desteğin uzatılması yönündeki taleplerini paylaştıklarını anımsatan Akkol, şunları kaydetti:

“Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, kısa çalışmanın uzatılacağı yönündeki açıklaması bizleri mutlu etti. İstihdam dostu bu karar için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk olmak üzere katkısı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SÜRENİN 1 AY UZATILDIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenlemişti.

Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalanma süresinin 1 ay daha uzattıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bununla bağlantılı, nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam edecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : AA