Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi seferlere başlıyor

Turistik Doğu Ekspresi seferlere başlıyor

“Turistik Doğu Ekspresi” projesinde gelinen noktaya dair bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bakan Ersoy ile yaptıkları görüşmeler neticesinde, yeni trenin, 29 Mayıs tarihinde Ankara’dan Kars’a ilk seferini gerçekleştirmesi konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.

ANKARA-KARS PARKURUNUN 27 SAATTE TAMAMLANACAK

Turhan, Turistik Doğu Ekspresi’nin, 120 kişi kapasiteli olacağı ve tamamının yataklı vagondan oluşacağını aktardı. Ulaştırma Bakanı ayrıca, Ankara-Kars parkurunun 27 saatte tamamlanacağını belirtti. Söz konusu trenin bilet fiyatlarına ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor.

 BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Özellikle sosyal medyada ilgi odağında olan Doğu Ekspresi ile kışın başkentten Kars’a gelen yürüyüş ve dağcılık grupları, fotoğraf sanatçıları ve üniversite öğrencilerince tercih ediliyor. Türkiye’nin en uzun tren seferlerinden birini yapan Doğu Ekspresi, Ankara’dan başladığı yolculuğunu Kars’ta tamamlıyor. Doğu Ekspresi hizmeti, 48 lira ile 188 lira arasında değişen fiyatlarda ‘masalsı’ bir gezi deneyimi sunuyor.