Son Dakika

Vakıfbank'tan KOBİ'lere müjde: 1 milyar liralık yeni kaynak!

VakıfBank Genel Müdürü Özcan, KOBİ'lere 1 milyar liralık yeni kaynak sunduklarını açıkladı. Krediden "Yerli Malı Belgesi"ne sahip imalatçı-ihracatçı şirketlerin faydalanabileceğini belirten Özcan, "İşletmeler aylık yüzde 1,45 faiz oranıyla bu krediyi kullanabilecek." dedi.
Vakıfbank'tan KOBİ'lere müjde: 1 milyar liralık yeni kaynak!

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, KOBİ'lere müjdeleri haberi verdi. Özcan, "Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi" kapsamında KOBİ'lere 1 milyar liralık yeni kaynak sunduklarını açıkladı. 

"YERLİ MALI BELGESİ" ŞARTI

Özcan, krediden "Yerli Malı Belgesi"ne sahip imalatçı-ihracatçı şirketlerin faydalanabileceğini belirtti.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ, YÜZDE 1,45 FAİZ

Özcan, "İşletmeler 6 ay ödemesiz dönemli 60 aya kadar vadeyle aylık yüzde 1,45 faiz oranıyla bu krediyi kullanabilecek." diye konuştu.

Özcan, 2016 yılında kurdukları konut kredilerine dayalı ipotek teminatlı menkul kıymet (covered bond) programı kapsamında yurt içine ve yurt dışına avro ve TL cinsinden çok başarılı ihraçlar gerçekleştirdiklerini ve bu alanda Türkiye'de lider konumda olduklarını kaydetti.

Yeni Ekonomi Programı'nda (YEP) üretim ve ihracat alanında yüksek katma değerli ürünlerin payının artırılmasının önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Özcan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"KOBİ'LERE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYORUZ"

"Milli ekonomimizin dönüşüm sürecinde KOBİ'lerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Kısa bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığımızın öncülüğünde 13 bankanın katılımıyla oluşturulan KOBİ Değer Kredisi'nde de en aktif bankalardan biriyiz. Yeni kampanyamızla da imalatçı ve ihracatçı KOBİ'lerimize önemli bir destek sağlayacağız. Kredi kampanyalarımızın yanı sıra her türlü finansal ihtiyaçlarında KOBİ'lerimizin yanındaki güç olmaya devam edeceğiz." 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.