Son Dakika

Yeni paketler geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 3 kamu bankasıyla imalat ve ihracat sektörünü destekleyecek bir paket açıklayacaklarını belirterek, “Özellikle kamu bankalarımızla birlikte açıklayacağımız paket ile sektörümüzdeki dengelenmeye büyük katkı sağlayacağız.” dedi.
Yeni paketler geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sanayi üretimindeki pozitif trendin sürdüğünü belirtti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 yılı Mart ayına ait sanayi üretim endeksi verisine ilişkin sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu.


Bakan Albayrak, aylık bazda yüzde 2,1 artan sanayi üretimine vurgu yaparak, “Sanayi üretimindeki pozitif trend devam ediyor. Özellikle kamu bankalarımızla birlikte açıklayacağımız paket ile sektörümüzdeki dengelenmeye büyük katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

İTHALAT DÜŞECEK İHRACAT ARTACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, imalat ve ihracat sektörünü destekleyecek yeni paketlerin müjdesini verdi. Bakan Albayrak, uzun vadeli TL bazlı kredilerden oluşan paketin 3 kamu bankası tarafından hazırlandığını belirterek, “Reel sektör 8-10 ayda çok zor bir süreçten geçti. Biz de yoğun bir mesai ortaya koyduk. Vergi alt yapısında bir değişiklik öngörüyoruz. Üretim kapasitesine artıracak bir paket olacak. İthalatı düşürürken ihracatı yükselteceğiz” dedi.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.