Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL? 2020 Zamlı emekli maaş farkları ne zaman yatıyor?

Zamlı emekli maaş farkları ne zaman yatacak sorusu, Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte yanıt arıyor. Aralık enflasyon verililerinin açıklanmasıyla beraber, aile yardımı ödeneği dâhil memurun alabileceği en düşük maaş 3.747 TL’den 4 bin TL’ye çıkarıldığı vatandaşlara belirtilmişti. Tahsis numarasına göre belirli tarihlerde maaşlar kişilerin hesaplarına yatmaya devam ediyor. Peki, zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL? 2020 Zamlı emekli maaş farkları ne zaman yatıyor? Detaylar haberimizde…

Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL? 2020 Zamlı emekli maaş farkları ne zaman yatıyor?

Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL ve 2020 Zamlı emekli maaş farkları ne zaman yatıyor? Sorularının yanıtı, 2020 yılının ilk günlerinde araştırılmaya devam ediliyor. SSK, Bağ-Kur ve Sandık, 2020 yılının ilk yarısında Aralık ayında enflasyon oranlarının açıklanmasının hemen ardından 6.49 oranında artış yapılacağı detayı duyurulmuştu. Tahsis numarasına göre belirli tarihlerde maaşların hak eden şahısların hesabına yatacağı biliniyor. TÜİK, Aralık ayı rakamlarına göre Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %11,84, aylık %0,74 arttığını açıklamıştı. Peki, zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL? 2020 Zamlı emekli maaş farkları ne zaman yatıyor? Konuyla ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

2020 ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN YATIYOR?

Bağ-Kur olan vatandaşlar, emekli maaşlarını tahsis numarasına göre belirlenen günlerde alıyor. Maaş günü cumartesi gününe denk gelen kişilere cuma, pazar gününe denk gelen kişilere ise ödemeler pazartesi günü yapılıyor.

2020 ZAMLI MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Her ayın 15’inci günü maaşlarına alan memurlar zamlı maaşlarını 15 Ocak’ta alacaklar.

EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM FARKI NE ZAMAN YANSIYACAK?

Tahsis numaralarına göre emekli maaş listesi aşağıdaki gibidir. Zamlı maaş farkı tahsis numaranızın denk geldiği günde yatacak.

4A SSK kapsamında emekli olanların emekli aylıklarının ödeneceği tarih tahsis numarasının son rakamına göre belirlenmektedir. Buna göre;

Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlara her ayın 17’sinde,

Tahsis numarasının son rakamı 7 olanlara her ayın 18’inde,

Tahsis numarasının son rakamı 5 olanlara her ayın 19’unda,

Tahsis numarasının son rakamı 3 olanlara her ayın 20’sinde,

Tahsis numarasının son rakamı 1 olanlara her ayın 21’inde,

Tahsis numarasının son rakamı 8 olanlara her ayın 22’sinde,

Tahsis numarasının son rakamı 6 olanlara her ayın 23’ünde,

Tahsis numarasının son rakamı 4 olanlara her ayın 24’ünde,

tahsis numarasının son rakamı 2 olanları her ayın 25’inde,

Tahsis numarasının son rakamı 0 olanlara her ayın 26’sında aylıkları ve sürekli iş kazası sürekli iş göremezlik gelirleri ödenmektedir.

Bağ-Kur’dan emekli olan kişiler emekli maaşlarını tahsis numaralarının son rakamlarına göre alırlar.

İşte ödeme günleri listesi:

Tahsis numarasının son rakamı 9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25’inde

Tahsis numarasının son rakamı 3,1 olanlar her ayın 26’sında

Tahsis numarasının son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar her ayın 27’sinde

Tahsis numarasının son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde emekli maaşlarını alırlar.

AYLIKTA 76-382 TL ARTIŞ

İlk ödeme SSK emeklilerine olacak. SSK emeklileri tahsis numaralarının son rakamına göre 17-27 Ocak, Bağ- Kur emeklileri 24-28 Ocak tarihleri arasında yeni maaşlarını alacak. Maaşlarda yüzde 6.5 artışla 76,82 ile 382,67 lira arasında artış görülecek..