Hande Dipligüneş - ÖZEL HABER

KANADA’nın British Columbia eyaletinde yaşayan Auldin Maxwell adlı genç, otizm spektrumunda yer alıyor. 15 yaşındaki Maxwell, “jenga” oyununun tahta bloklarını üst üste dizerek dünya rekoru kırdı. Başarılı yaşam öyküsüyle bir de filme konu olan genç adam sevenlerini gururlandırırken kendi durumundaki çocuklara ilham verdi. Maxwell bin 840 ve 900 adet dev tahta bloğu dikey bir kule üzerine dizmeyi başardı. Kanadalı çocuk böylece kendine ait olan Guinness dünya rekorlarından ikisini kırdı. Böylece Maxwell’in bu alanda toplam beş dünya rekoru oldu.

İŞİN SIRRI SADECE SEVGİ

Rekor kırdığında çok mutlu olduğunu söyleyen Auldin Maxwell’in başarıları ve yaşam öyküsü Amerikan kablolu televizyon kanalı Hallmark tarafından film yapıldı. "A World Record Christmas" adlı film, 16 Kasım’da yayınlanmaya başlandı. Maxwell ilk dünya rekorunu Kasım 2020'de kırdı. Daha sonra sürekli kendini geliştiren Maxwell, ciddi bir mühendislik ve yaratıcılık gerektiren bu uğraşın kendisini rahatlattığını belirtiyor. Çocuğunun başarısının sırrı sorulduğunda Maxwell’in annesi Kelly Murray, “Sadece sevgi” cevabını veriyor.

JENGA NEDİR?

Yunan medyası itiraf etti!  Yunan medyası itiraf etti! 

Jenga, tahta blokları üst üste koyarak kule yapıp sonra da bu kuleyi yıkmadan oyuncu ların sırayla tek tek blokları çektikleri oyun. Tahtaları çekerken kuleyi yıkan oyunu kaybeder.