Son Dakika

Mehmetçik Afrin’de anne şefkati ile ısınacak

Ankara’da aralarında Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan bir askerin annesinin de bulunduğu kadınlar, Mehmetçik’in zorlu şartlarda teröristlere karşı verdiği mücadelede üşümemeleri için ördükleri bere, atkı, eldiven, boyunluk ve yazdıkları mektupları Mehmetçik’e gönderecek.

Mehmetçik Afrin’de anne şefkati ile ısınacak

Altındağ Belediyesi Çamlık Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçikler için her ilmeğinde özlem ve anne şefkati olan bere, atkı, eldiven ve boyunluk ördü.Oğlunun Hatay’ın Hassa ilçesinde astsubay olarak görev yaptığını, 3 gündür görüşemediği oğlunun da harekâta katıldığını düşündüğünü belirten Zeliha Yılmaz, yaptığı açıklamada, harekatın başlamasının ardından asker anneleri ve diğer arkadaşlarıyla böyle bir çalışmanın içine girdiklerini söyledi.

Gerekirse kendim de giderim

Şengül Bağcı da bir çocuğunun Zeytin Dalı Harekatı’nda asker olduğunu, bir çocuğunu da askere göndermeye hazırlandığını ifade ederek, bir yeğeninin de 9 yıl önce şehit düştüğünü söyledi. Bağcı, şöyle konuştu:”Gerekirse kendim de giderim. Onların çamaşırlarını da yıkarım. Her şeylerini yaparım. Sıkıntılarını dinlerim. Sadece kendi çocuklarım için değil herkesin çocukları için. Çocuklarım gitti diye gurur duymuyorum. Öbürleri için daha çok gururluyum. Hainler pusu kurmuş ama bizim askerimiz hayırlısıyla hepsini halleder. Rabbim herkese yardım etsin.”

Yorumlar