Son Dakika

“Mehmetçik’e benden 3 çay”

Konya’da bir kafede, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, görev yapan askerlere destek için “Mehmetçik’e benden 3 çay” kampanyası başlatıldı.

“Mehmetçik’e benden 3 çay”

Konya’da bir kafe işletmecisi, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan askerlere destek olmak için “Mehmetçik’e benden 3 çay” kampanyası başlattı.

Merkez Selçuklu ilçesindeki bir kafede başlatılan kampanyada, müşterilerin içtiği ilk 3 çayın ücreti Mehmetçik’e destek olmak için ayrı hesapta biriktiriliyor. Afiş ve pankartlarla donatılan kafeye gelenler, ödeme yaptıkları sırada içtikleri 3 çayın parasının Mehmetçik’e gönderileceğini duyduğunda şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemiyor.

Milli bilincimiz artıyor

Kafenin işletmecisi Ülger Açıkalın, Afrin’deki Mehmetçik’in destansı mücadelesini gündemde tutmak için kampanya başlatmaya karar verdiklerini söyledi. Özellikle gençlerin ülke ve millet meselelerine yakından ilgi göstermesi için kafede “Mehmetçik’e benden 3 çay” etkinliği düzenlediklerini anlatan Açıkalın, milli bilincin arttığı bugünlerde, birlik ve beraberliğin sağlanmasına küçük de olsa katkı sağlamak istediğini belirtti.

“Olumlu tepkiler alıyoruz”

Açıkalın, “Türk halkı çayı çok sever. Gönül isterdi ki ‘3 çay’ yerine ‘3 can’ diyelim. Elimizden gelen budur. ‘Mehmetçik’e bizden 3 çay’ dedik. Çok ilgi görüyor. Beklentimizin çok üzerinde olumlu tepkiler alıyoruz” dedi. Müşterilerden İsmail Hız ise işletmede afişini gördüğü kampanyanın kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

Yorumlar