Son Dakika

Minik parmaklarıyla iyilik için örüyorlar

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ördükleri bileklik ve kolyelerden elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren ortaokul öğrencileri, Kamboçya’da bir aşevi aracılığıyla 80 çocuğa dondurma ısmarladı...

Minik parmaklarıyla iyilik için örüyorlar

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ördükleri bileklik ve kolyelerden elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren ortaokul öğrencileri, Kamboçya’da bir aşevi aracılığıyla 80 çocuğa dondurma ısmarladı, TEMA Vakfı’na yaptıkları bağışla 80 fidanı toprakla buluşturdu.

Şehit Tuncer Çeliker Bölge Yatılı Ortaokulu’nda eğitim gören 75 öğrenci, matematik öğretmenleri Tuğba Can öncülüğünde ders dışındaki zamanlarında bileklik ve kolye örüyor. Haftada yaklaşık 100 bileklik ve kolye ören öğrenciler, sosyal medya aracılığıyla satışa çıkardıkları ürünlerden elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor, çeşitli yardım kuruluşlarına ve vakıflara destek oluyor. Yaklaşık 3 ayda 3 bin lira gelir elde eden öğrenciler, TEMA’ya 969 lira bağışta bulunup okulun bahçesinde 80 fidanı toprakla buluşturdu. Kamboçya’daki bir aşevine sosyal medya üzerinden yardımda bulunan öğrenciler, 80 çocuğa dondurma ısmarlanmasına vesile oldu. Öğretmen Tuğba Can, okul pansiyonunda nöbetçi olduğu bir gün elektrik kesintisi yaşandığını, öğrencilerin canlarının sıkılmaması için çantasındaki iplerden bileklik ve kolye örme fikrinin ortaya çıktığını söyledi.

SIRADA LÖSEV VAR

Can, geçen hafta TEMA Vakfı’na 969 lira bağış yaptıklarını ve 80 fidanı toprakla buluşturduklarını anlatarak, “Bir sonraki hedefimiz LÖSEV’e yardım etmek olacak.” dedi.

Öğrencilerden Gülsüm Görken de elde ettikleri gelirin muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Öğrencilerden Ezel Adamkaya ise “Bileklikleri yaptıkça kendimizi daha mutlu hissediyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere yardım etmek bizi katbekat mutlu ediyor.” diye konuştu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.