Son Dakika

Namazın manevi ruhu: Miraç

Sadece namazda eğilen, sadece namazda eğildiğimiz için de bize hür ve şerefli olmayı nasip eden Allah'a (cc) hamd ederiz...
Namazın manevi ruhu: Miraç

Miraç Kandili, 19 Mart'ta başlayan “üç aylar”ın ilki recep ayının 27'nci gecesine denk gelen Hazreti Muhammed’in (sav), in Allah'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükseldi. Hazreti Muhammed (sav), yolculuğunda “Burak” adlı binekle seyahat etti.

Beş vakit namaz miraç gecesinde farz kılındı, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verildi ve Miraç gecesi’nde “Amenerrasulü” diye başlayan Bakara Suresi'nin son iki ayeti indirildi.

Ayrıca bu gece Allah (cc), Hazreti Muhammed'e (sav) insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan on iki emir vahyetti.

Ya Rabbi!

Kudüs işgal altındayken Kudüs'te çocuklar ölürken Kudüs'te ezanlar yasaklanırken Kudüs'te Müslümanlar zindandayken Miraç Kandili'ni kutlayan ümmeti Muhammed'e cesaret, basiret, firaset ve ittihat nasip eyle....(Amin)

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.