Son Dakika

Sınıra yakın çadır ve barakalarda yaşayan Suriyeliler'e yardım eli

Hatay Genç İHH tarafından Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bölgelerdeki çadır ve barakalarda yaşam mücadelesi veren 700 Suriyeli aileye gıda paketi yardımı yapıldı.
Sınıra yakın çadır ve barakalarda yaşayan Suriyeliler'e yardım eli

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'na bağlı  (İHHHatay Genç İHH üyeleri, Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bölgelerdeki çadırlarda ve barakalarda yaşam mücadelesi veren 700 Suriyeli aileye gıda paketi dağıttı.

Hatay Genç İHH temsilcisi Halil Burak Parlakyiğit, yardım faaliyetlerinin bağışçıların katkılarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Türkiye sınırına yakın yerlerde yaşayan Suriyelilerin çok fazla temel yaşam malzemesine ihtiyaç duyduğuna dikkati çeken Parlakyiğit, içerisinde kuru fasulye, nohut, pirinç, bulgur ve şekerin bulunduğu gıda paketlerini Suriyeli ailelere ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Parlakyiğit, bebekli ailelere de süt ve mama yardımında bulunduklarını aktararak, toplam 700 aileye gıda paketi dağıttıklarını bildirdi.

Parlakyiğit ayrıca, geçen ay da Hatay'da tespit ettikleri ailelere 30 bin lira değerinde gıda kartları dağıttıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.