Son Dakika

Türk Kızılayından 350 Türkmen aileye yardım

Kerkük'te bulunan 350 Türkmen aileye Türk Kızılayı tarafından gıda ve giysi yardımı yapıldı.

Türk Kızılayından 350 Türkmen aileye yardım

Yerlerinden göç etmek zorunda kalarak Kerkük'e gelen Telaferli ve Musullu Türkmen ailelere bugün Türk Kızılayı tarafından gıda ve giysi yardımı yapıldı. Toplamda 350 aileye yapılan yardımların kış aylarına kadar devam edeceği belirtildi.

Yardımlar devam edecek

Gıda kolilerinde fasulye, salça, pirinç, sıvı yağ, mercimek ve çay gibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerin bulunduğunu belirten Türk Kızılayı Irak Delegasyonu Başkanı Göksen Yenigül, ''Özellikle Kerkük'e sığınan aileler için aralık ayına kadar yardımlarımız devam edecek. İhtiyaç duyulduğu takdirde programın süresini daha da uzatabiliriz.'' diye konuştu.

Kerkük ile Musul arasındaki ilçe ve kasabalara göç etmek zorunda kalan Türkmenlerin de yardıma ihtiyacı olduğunu tespit ettiklerini aktaran Yenigül, Türk Kızılayı'nın geçen yıllarda olduğu gibi yine bölgedeki faaliyetlerini sürdüreceğini vurguladı. 

Türkiye'ye teşekkür

Telafer'den Kerkük'e ulaşan göçmenlerden İsmet Remzi, ''Irak halkını hiç bir zaman yalnız bırakmayan Türkiye'ye teşekkür ediyoruz.'' dedi.

"Türkiye'nin desteğiyle göçmen hayatı yaşamadık''

Salahattin iline bağlı Yengice kasabasından Fahriye Adil de Türkiye'nin yıllardır Türkmenlere verdiği destekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

Adil, ''DEAŞ olaylarından bu yana Türkiye'nin yardım ve desteğiyle göçmen hayatı yaşamadık.'' şeklinde konuştu.

Yorumlar