Son Dakika

Velî Hacı Hasan Efendi dualarla yâd edildi

Velî Hacı Hasan Efendi dualarla yâd edildi

Anadolu Erenleri’ndenVeli Hacı Hasan Efendi (ks) Kayseri’de düzenlenen programda yüzbinlerce seveninin iştirakiyle anıldı. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında Veli Hacı Hasan Efendi’yi sevenleri programlarla yad etmeye devam ediyor. 

İlki Safa Vakfı ve Genç Ortam Derneği tarafından organize edilen anma programları bu sene “Çağını Aşan Velî Hacı Hasan Efendi” başlığıyla düzenlendi. Ali Ramazan Dinç Efendi, Hacı Hasan Efendi (ks) için “İnsan harâbede gezerken pırlanta ve değeri ölçülemeyen bir mâden bulur ya, aynen bunun gibi O bu süflî âlemde bir mürşid-i kâmildi. Kara toprağa atılan siyah tohumdan çıkan bir gül misâliydi. Toprağı güzel olan memleketin ürünü de güzel olduğu gibi, Aleyhissalât ü Vesselâm Efendimizin neslinden gelen velîlerin evlâdıydı o. Nüvesini Edeb-i Nebevî ile ıslahlaştıran, bakımını zamânınKutbulaktâbının üstlendiği bir cevherdi O.” diye konuştu.

Ali Ramazan Dinç Efendi konuşmasını “Afrin’decihâd eden ordumuzun muvaffak olması, hakkın bâtıla galebe çalması ve böylelikle tevhid sancağı altında ümmetin toplanması” için yaptığı duâ ile bitirdiler.

Yorumlar