Dergi için özel bir röportaj veren Kral Charles, gıda israfına karşı güçlü bir mesaj verdi. Kral, "Gıda ihtiyacı, gıda israfı kadar gerçek ve acil bir sorundur. Bu iki sorunun birbirine bağlanabileceği bir yol bulunabilirse, tek seferde iki sorunu çözebiliriz" dedi.

Kral Charles'ın kapak fotoğrafı, derginin sokak satıcıları tarafından satılmasının yanı sıra, internet üzerinden de satın alınabiliyor. Dergi için yapılan bağışlar, İngiltere'deki gıda bankalarına ve diğer yardım kuruluşlarına aktarılacak.

Kral Charles'ın bu hareketi, İngiltere'de yoksulluk sorununa dikkat çekmek açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Kral, daha önce de çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek vermişti.

Coronation Food Projesi

"Türkiye Yeşil Sanayi Projesi" tanıtıldı "Türkiye Yeşil Sanayi Projesi" tanıtıldı

Kral Charles, 14 Kasım'daki doğum gününde resmen başlatılan Coronation Food Projesi ile gıdaya erişim sorunu yaşayanlara yardım etmeyi ve gıda israfına karşı güçlü bir mesaj vermeyi hedefliyor. Proje kapsamında, gıda israfı sorununun azaltılması için farkındalık çalışmaları yapılacak ve gıda bankaları ile iş birliği içinde gıda yardımı yapılacak.