İşgalci İsrail'in yalanları tek tek ortaya çıkıyor. Son olarak; İsrail'deki Haaretz gazetesi polis kaynağına dayandırdığı haberinde, 7 Ekim'deki festivalde İsrail Silahlı Kuvvetleri helikopterlerinin İsrailli sivilleri vurduğunun belirlendiğini itiraf etti.

'HAMAS OLMA İHTİMALİ YOK'

Yeryüzünün kurak bölgeleri göç riski altında! İşte en çok etkilenecek yerler... Yeryüzünün kurak bölgeleri göç riski altında! İşte en çok etkilenecek yerler...

Ayrıca haberde, festival gününün son dakika değişiklik gösterdiği, Hamas'ın planlı bir şekilde bölgeye saldırmış olma olasılığının olmadığı vurgulandı.

Festival alanındaki araçların son haline bakıldığında da videodaki araçların büyük hasar gördüğü ve birkaç tüfekle bu hasarın verilme ihtimalinin olmadığı, ancak füze vb. unsurlarla hasarların verilebileceği açık biçimde görülüyor.

Geçtiğimiz haftalarda da; İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesi, 7 Ekim'de İsrail Hava Kuvvetlerine ait helikopterlerin müdahale ettiği anlara ilişkin yayınladığı haberinde; İsrail'in sivil-Hamaslı ayrımı yapmadan bölgeye müdahale ettiğini kaydetmişti.