Necmeddin Bilal Erdoğan: İlim Yayma Ödülleri Türkiye’nin vizyonunu yansıtıyor Necmeddin Bilal Erdoğan: İlim Yayma Ödülleri Türkiye’nin vizyonunu yansıtıyor

İstanbul'da görülen şiddetli fırtına ve yer yer kar yağmasının ardından okulların tatil edilip edilemeyeceği gündemin en çok konuşulan konularından biri olarak karşımıza çıktı. Ankara’da kar yağmaya başlarken, İzmir’de de fırtına görüldü.

Veliler ve öğrencilerin en çok merak ettiği soru bu üç şehirde okulların tatil olup olmayacağı araştırılmaya başlandı.

Peki İstanbul, Ankara, İzmir’de ara tatil uzadı mı? 20 Kasım Pazartesi günü okullar tatil mi? İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

13 Kasım 2023 Pazartesi günü başlayan ara tatil 17 Kasım Cuma itibariyle sona erdi. Hafta sonu etkisini gösteren şiddetli fırtınanın ardından okullarda sömestr tatili ile ilgili merak edilenlerin cevabını sizler için derledik.

MGM HAVA DURUMU TAHMİNİNİ PAYLAŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu son tahminlere göre ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği düşünülüyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege ve İç Anadolu'nun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli, Bursa ve Bilecik’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ?

13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında ara tatile çıkan okullar 20 Kasım Pazartesi günü eğitim ve öğretime devam edecek. Olumsuz hava şartları nedeniyle İstanbul'da okulların tatil edilmesi durumunda ayrıntıları sizlerle paylaşacağız. Valilik tarafından yapılan açıklamada yalnızca Şile'de okulların tatil edildiği ifade edildi.

ANKARA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara’da başlayan kar yağışının ardından gözler valiliğe çevrildi. Valilik yoğun yağış için vatandaşları uyarsa da okulların tatil olduğuna ilişkin ayrıntı paylaşmadı.

İZMİR’DE OKULLAR TATİL Mİ?

İzmir’de okullar 20 Kasım Pazartesi günü başlayacak.