Berfin Bitirim-Muhabir

İstanbul'dan kalkıp İzmir'e doğru yol alan uçağın iniş aşamasında, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından lazer ışığıyla uçağa müdahalede bulunularak uçuş güvenliği tehlikeye atıldı. Bu tehlikeli anlar, uçak içerisindeki bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 147 ülkenin katılım sağlayacağı  'Diplomasi Forumu' için Antalya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan 147 ülkenin katılım sağlayacağı 'Diplomasi Forumu' için Antalya'da

İNİŞ HAZIRLIĞINDA YAKALANDI

Bu akşam özel bir havayolu şirketine ait İstanbul-İzmir seferi yapan uçağa, iniş aşamasında kimliği belirsiz bir kişi veya kişiler tarafından lazer tutuldu. Uçuş güvenliğini tehlikeye atan bu olayın görüntüleri, uçakta seyahat eden bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

CEZA UYGULANIYOR

 Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı idari para cezalarına göre, hava araçlarına lazer tutulması, uçuş emniyetini tehlikeye sokma veya hava araçlarının haberleşmesine müdahale etme gibi ihlaller durumunda 91 bin 139 lira para cezası uygulanmaktadır.

Editör: Berfin Bitirim