Berfin Bitirim-Muhabir

İstanbul’da 31 Aralık toplu taşıma gece kaça kadar çalışıyor? Sorusu en çok merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkarken İstanbullular ne zaman toplu taşımaya binebileceklerini araştırıyor. Yılbaşı gecesi için toplu taşıma seferlerini yeniden düzenleyen İBB, 1 Ocak 2024 Pazartesi günü de toply taşımanın ücretsiz olduğunu duyurdu.

Peki, İstanbul’da yılbaşında metro, metrobüs ve otobüsler saat kaça kadar çalışıyor? 31 Aralık Pazar toplu taşıma sabaha kadar var mı? İşte, 31 Aralık toplu taşıma sefer saatleri bilgisi.

Yılbaşında toplu taşıma kaça kadar çalışıyor sorusu özellikle Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da oldukça popüler sorulardan biri oldu. Metro ve feniküler için açıklama yapan İBB, herkesin beklediği cevabı vermiş oldu.

Pekmez Kardeşler Suç Örgütü çökertildi! Pekmez Kardeşler Suç Örgütü çökertildi!

İSTANBUL’DA YILBAŞINDA TOPLU TAŞIMA SABAHA KADAR MI?

Metro İstanbul'un sosyal medya üzerinden açıklama yaparak vatandaşları bilgilendirdi. Metro İstanbul’un açıklamasında,  "31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece seferlerimiz M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M3 Kirazlı-Kayaşehir Merkez, M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı, M5 Üsküdar-Çekmeköy, M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi/Hisarüstü, M7 Yıldız-Mahmutbey, M8 Bostancı-Dudullu/Parseller, M9 Bahariye-Olimpiyat metro hatlarımızda sabah seferleri başlayana kadar devam edecek." ifadeleri kullanıldı.

Editör: Berfin Bitirim