İstanbul'da beklenen sağanak yağış ve fırtınanın ardından Şile Ağva Merkez Mahallesi'nde bulunan Yeşilçay Deresi’nde taşma meydana geldi. Dere suyunun aniden yükselmesi çevredekiler paniğe kapıldı. Yaşanan taşkın sonrası dere bölgesi sular altında kalırken, bölgedeki restoran ve kafelerde hasar meydana geldi.

Esenyurt’ta annesine saldıran adamı evire çevire dövdüler! Hem vurdu hem yardım istedi… Esenyurt’ta annesine saldıran adamı evire çevire dövdüler! Hem vurdu hem yardım istedi…

Yaralanan ya da mahsur kalanın olmadığı taşkın sonucu bölgedeki iş yerleri kullanılamaz hale geldi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen Şile Belediyesi ekiplerinin suyu tahliye ve temizlik çalışmaları sürüyor.

“3 TRİLYON MADDİ HASAR VAR”

Ağva Su Ürünleri Kooperatif Başkanı İrfan Çaplı, "Dün akşamüstü başlayan bir havamız var. Bizim burası genelde böyle oluyor. Bu durumun nedeni denizin çok yüksek olması, yukarıdan sel gelmesi değil. Çünkü yukarıdan gelen sel bizi etkilemiyor, akıp gidiyor. Ama deniz yükseldiği zaman böyle olmak zorunda oluyor. Çünkü bizim batı mendireğimizin karayel meyilli kıvrılması gerekiyor. Ona da şu anda hiç bakan yok. O yüzden Ağva bu halde. Maddi hasarımız çok. Aşağı yukarı 3 trilyon falan bizim maddi hasarımız var." dedi.