Berfin Bitirim-Muhabir

Ülkemizdeki her bir vatandaş, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinin acısını hala dün gibi içinde taşırken deprem bölgesinde yaralar sarılmaya devam ediyor. Deprem gerçeğini bir kez daha yüzümüze tokat gibi vuran ve 53 bin 537 vatandaşımızı yitirmemize neden olan felaketin ardından, deprem hassasiyeti devam ediyor.

Özellikle Türkiye’nin en büyük ve kalabalık şehri İstanbul’da beklenen büyük deprem için yapılan ve yapılacak çalışmalar gündemin en sıcak konusu oluyor.

PROF. DR. NACİ GÖRÜR AÇIKLAMA YAPTI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizi yerle yeksan eden depremlerin akabinde Türkiye’nin her köşesinde olası depremlerle ilgili çalışmalar ve bilinçlendirme programları başlatılırken, her fırsatta deprem gerçeğini bizlere anlatan Prof. Dr. Naci Görür’den önemli bir açıklama geldi.

Nazilli'de uyuşturucu operasyonu: 1 tutuklama Nazilli'de uyuşturucu operasyonu: 1 tutuklama

AK PARTİ İBB BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’DAN TEKLİF GELDİ

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür katıldığı bir canlı yayında 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde ülkemizin deprem gerçeği ile ilgili önemli ifadelerde bulundu. Prof. Dr. Naci Görür yapmış olduğu açıklamada AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum’un kendisine danışmanlık teklif ettiğini ifade etti.

Prof. Dr. Naci Görür Murat Kurum’un “Murat Kurum insanlarımız ölmesin kampanyasına girerek, 'Biz göreve geldiğimiz takdirde ülkeyi deprem dirençli yapacak her türlü çalışmanın içinde olacağız' dediler” ifadelerine değinirken, “Murat Kurum bana danışmanlık teklif etti. Bu bir hayat memat meselesi. Bizim için deprem konusu beka meselesi. Deprem konusunda Marmara Bölgesi'nde gerekenleri yapmazsak Türkiye'nin ekonomik ve siyasi bağımsızlığı tehlikeye girer” dedi.

Editör: Berfin Bitirim