Berfin Bitirim-Muhabir

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde Adana Büyükşehir Belediyesi için diğer adaylarla yarışan Alparslan Türkeş'in kızı Ayyüce Türkeş Taş'ın kişisel hayatı en çok merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Peki, İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş Taş kimdir, nereli? Ayyüce Türkeş Taş kaç yaşında? İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

AYYÜCE TÜRKEŞ TAŞ NEREDEN MİLLETVEKİLİ OLDU?

İYİ Parti Adana 1. Sıra Milletvekili Adayı Ayyüce Türkeş Taş, 14 Mayıs'ta düzenlenen seçimlerde Adana'dan milletvekili olarak karşımıza çıktı.

AYYÜCDE TÜRKEŞ TAŞ

Ankara'da 2 Ekim 1977'de doğan Ayyüce Türkeş Taş, ekonomi ve bankacılık alanlarında uzmanlaşmış bir isim olarak karşımıza çıkıyor. 2012 yılında bilgisayar mühendisi Egemen Taş ile evlenmiş olup, bu birliktelikten Selinay ve Alsu adlarında iki kız çocuğu sahibidir.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş'in kızı olarak bilinir.

Eğitim hayatını Ankara'da tamamlayan Türkeş Taş, yüksek öğrenimini Ekonomi alanında Bilkent Üniversitesi'nde ve MBA alanında Bilgi Üniversitesi'nde sürdürmüştür.

Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık alanında doktora yapmıştır. Türkiye'de finans sektöründe önemli çalışmalara imza atmıştır ve 2012-2023 yılları arasında ABD'nin finans merkezi olan New York'ta kariyerine devam etmiştir.

Ayrıca, dünyaca ünlü bir siber güvenlik şirketinin ekonomiden sorumlu en üst düzey yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Şu an İYİ Parti Adana Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Editör: Berfin Bitirim