Hazal Mihrace Göksun - Muhabir 

Organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar sürüyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesine bağlı İl Emniyet Müdürlüklerince Ordu, İzmir, Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Ankara’da operasyonlar düzenlendi. KUYU-3 olarak adlandırılan operasyonlarda Ordu merkezli 5 ilde Elebaşılığını Ercan Yılmaz’ın, İzmir’de Elebaşılığını Sercan Sayal’ın yaptığı Organize Suç Örgütü üyesi 30 şüpheki göz altına alındı.

Dışişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlara yönelik sosyal medya hesabından bilgilendirme mesajı yayımladı. 

Yerlikaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız. Milletimizin duası ve desteğiyle organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Ordu, İzmir, Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Ankara’da “KUYU-3” operasyonları düzenlendi. ORDU: Ordu İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Ordu merkezli Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Ankara'da düzenlenen operasyonlarda; İş insanlarını yağmalamak amacıyla tehdit ve silah zoruyla para istedikleri, Örgütün, haksız para talebini kabul etmeyen iş insanlarına yönelik motosikletli tetikçileri kullanarak silahlı saldırı düzenledikleri, Eğlence mekanlarını zorla ele geçirmek amacıyla işyeri sahiplerine ve çalışanlarına yönelik silahlı eylemler gerçekleştirdikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 12 şüpheli yakalandı. İZMİR: İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri ile Aliağa, Gaziemir, Güzelbahçe ve Bornova İlçe Emniyet Müdürlüklerince yapılan ortak çalışmalar sonucu İzmir’de düzenlenen operasyonda; İzmir genelinde iş insanlarını yağmalama maksatlı tehditle para istedikleri, Örgütün haksız para talebini kabul etmeyen iş insanlarına ait oto galerilere ve benzin istasyonlarına motosikletli tetikçilerle silahlı saldırı düzenledikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 18 şüpheli yakalandı. 13’ü tutuklandı. 5’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Balıkesir'de anız yangını! Müdahale devam ediyor Balıkesir'de anız yangını! Müdahale devam ediyor

Operasyonlar sonucu:  
13 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet AK-47 otomatik tüfek ve 3 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Editör: Hazal Mihrace Göksun