Ufuk Öntürk, kalp krizi sonrası dünyayı gezmeye başladı. 6 yıl önce yerleştiği Kamboçya'da 6 kişinin saldırısı sonucu yaşamını yitirdi. Ailesi, cenazenin Türkiye'ye getirilmesi için Dışişleri Bakanlığı'ndan yardım istedi.

Öntürk'ün eniştesi Deniz Keser, "Odada ölü bulunduğu söylediler. Cinayete kurban gittiğini, kaldığı pansiyonda tabak kırılmış. Bu nedenle tartışma başlamış. Pansiyon sahibi ve çalışanlarının bulunduğu 6 kişi, çekiçle başından yaralamış. Hunharca öldürüldüğünü öğrendik." İfadelerinde bulundu.
52 yaşındaki Öntürk'ün İzmir'deki yakınları cinayetten, Kamboçya'dan gelen telefon sayesinde haberi oldu.

Çocuk yetiştirirken nelere dikkat etmeliyiz? Çocuk yetiştirirken nelere dikkat etmeliyiz?

52 yaşındaki Ufuk Öntürk, 25 Şubat'ta kaldığı pansiyonun sahibi ve çalışanlarının saldırısında hayatını kaybetmişti. Otel sahibi ve çalışanlaır Öntürk’ü çekiçle hunharca öldürmüştü.Aileden Budist inancına göre cenazenin yakılması için vekalet isteniyordu. 


DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI DEVREYE GİRDİ

Aile yakım işlemini kabul etmedi ve cenazeyi Türkiye'ye getirmek istedi ancak, 15 bin doları bulan masrafları karşılayamadı. Dışişleri Bakanlığı devreye girdi, Kamboçya'daki yetkililerle temasa geçildi.

Ufuk Öntürk'ün ablası Yıldız Eyiçalış, "Bu cinayeti işleyen kişiler şu an tutuklu ama oranın kanunları duyduğumuza göre çok demokrasiye göre harekete edilmiyor. Salıverilmesinden de korkuyoruz. Bu kişilerin, mutlaka cezalarını çekmesini istiyoruz." İfadelerinde bulundu.

Ufuk Öntürk'ün cenazesinin birkaç gün içinde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.

Editör: Merve Dere