Ay yıldızlılar, hazırlık maçında deplasmanda karşılaştığı Almanya'yı 3-2 mağlup ederek “Euro 2024 Elemeleri”ndeki Galler maçı öncesi moral depoladı.

Galibiyet gollerini 37'de Ferdi Kadıoğlu, 45+2'de Kenan Yıldız ve 71'de penaltıdan Yusuf Sarı kaydetti.

Panzer’in sayıları ise 5'te Kai Havertz ve 49'da Füllkrug'dan geldi. Öte yandan Kenan Yıldız, millî forma ile ilk golünü Almanya karşısında attı. 18 yaşındaki futbolcu, bu maçla birlikte millî formayı 2. kez giydi.

İlk golleri Almanya'ya

Sir Sicome Perugia, Dünya Şampiyonu oldu Sir Sicome Perugia, Dünya Şampiyonu oldu

Nuri Şahin gibi Almanya'da doğup büyüyen ve A Millî Futbol Takımı'nı seçen Kenan Yıldız, attığı harika golle dikkati çekti. Genç futbolcu, ortaya koyduğu oyunla da övgüleri topladı. Sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı. Kenan Yıldız'ın, Nuri Şahin gibi millî formayla ilk golünü Almanya'ya atması en çok gündem olan konuydu. Nuri Şahin, 17 yaşında A Millî Futbol Takımı formasını ilk kez hazırlık maçında Almanya'ya karşı giymiş, 1 gol atmıştı. 

Hedef liderlik

Hazırlık maçında deplasmanda Panzer’i deviren Türkiye, Vincenzo Montella yönetiminde oynadığı 3. maçtan da galibiyetle ayrıldı. Millîler, İtalyan teknik adam yönetiminde çıktığı 3 maçta 8 gol atarken kalesinde yalnızca 2 gol gördü. Hırvatistan'ı 1-0 yenen A Millî Futbol Takımı, Letonya'yı Konya'da 4-0'la geçerek EURO 2024'e katılma hakkını elde etmişti. Gruptaki son Galler maçından 1 puan alınması, ay-yıldızlı takımı liderlik koltuğuna oturtacak.

HABER: SERCAN AKKUŞ