Hazal Mihrace Göksun - Muhabir 

ÖSYM, Ön Lisans KPSS başvurularının başladığını duyurdu. KPSS Başvuruları 2 Temmuz tarihine kadar yapılabilecek. 

Yapılan duyuruya göre; 2024 Kamu Personel Seçme Sınavı, 1 Eylül 2024 tarihinde uygulanacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 22 Eylül 2024 tarihinde yapılacak. 

2024-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için başvurular ise 9-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında olacak. DHBT’ye ön lisans düzeyinde başvuracak adayların da 1 Eylül 2024 tarihinde yapılacak olan 2024-KPSS Ön Lisans Sınavı’na başvurarak sınava girmeleri gerekmekte.

İlahiyat Vakfından, AÜ İlahiyat Fakültesini tercih eden başarılı öğrencilere burs İlahiyat Vakfından, AÜ İlahiyat Fakültesini tercih eden başarılı öğrencilere burs

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecektir.

ÖN LİSANS KLAVUZU YAYIMLANDI

2024-KPSS Ön Lisans Sınavı ile 2024-DHBT’ye ilişkin ayrıntılı bilgi 2024-KPSS Ön Lisans Kılavuzu’nda yer almaktadır. Adaylar, kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmekte. Başvuru Kılavuzu, Aday Başvuru FormuSağlık Durumu/Engel Bilgi Formu, Başvuru Merkezleri ve
Yakın Sınav Merkezleri'ni öğrenmek için http://www.osym.gov.tr adresine tıklayabilirsiniz.

Editör: Hazal Mihrace Göksun