Ankara'da oğlu sokak köpekleri tarafından parçalanan baba konuştu: Yemişler benim çocuğumu Ankara'da oğlu sokak köpekleri tarafından parçalanan baba konuştu: Yemişler benim çocuğumu

Küçükçekmece'de bir binanın giriş katında patlama yaşandığı ortaya çıktı. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri gönderilirken, patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu tahmin ediliyor. İlk belirlemelere göre doğal gaz patlaması nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi yaralandı.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Yapılan çalışmalarda içerde antibakteriyel yaklaşık 20 santim uzunluğunda tüplerin olduğunu gördük. Bu tip tüplerin havayla ve ateşle temas ettiğinde patlama özelliği olan tüpler. Ne amaçla buraya geldi, ne amaçla dolduruldu bunları bilmiyoruz. Onlardan kaynaklanan bir patlamanın daha yüksek olduğunun kanaatindeyiz. İlgililerden almış olduğum bilgiye göre" dedi.

Patlama, Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Divan Sokak’ta bulunan bir binanın bodrum yaşandı. Patlama nedeniyle vatandaşlar korkuya kapılırken, hbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekipleri intikal etti. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi'de olay yerinde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından açıklamada bulunan Başkan Çebi, " Patlamanın tam sebebini yetkililerden öğrenmeye çalışıyorum. İlk bilgiler teyide muhtaçtı. Doğal gaz patlaması olduğu söyleniyor. Ancak yapılan çalışmalarda içerde antibakteriyel yaklaşık 20 santim uzunluğunda tüplerin olduğunu gördük. Bu tip tüplerin havayla ve ateşle temas ettiğinde patlama özelliği olan tüpler. Ne amaçla buraya geldi, ne amaçla dolduruldu bunları bilmiyoruz. Onlardan kaynaklanan bir patlamanın daha yüksek olduğunun kanaatindeyiz. İlgililerden almış olduğum bilgiye göre. Son durum içerden molozlar dışarı atılıyor. Temizlik devam ediyor. Toplam altı kişi yaralandı bir kişi öldü. Altı kişiden beşi patlamanın olduğu bölgede bunlar yabancı uyruklu kişiler bunların biri kız çocuğu. Arka binadaki dairede dumandan etkilendi. Altı kişi hastanede tedavi altında bir kişi vefat etti . İtfaiye, AFAD, Emniyet burada. Onlardan detayları öğrenmeye çalışıyoruz. Doğal gaz mı, yoksa içeride bulunan kimyasallardan mı çıktığını içerideki ekipten öğreneceğiz" ifadelerini kulallandı.