Son Dakika

AA'nın yeni kurgulu "Yükselen Afrika" kitabı Afrika Forumu'nda

Anadolu Ajansı'nın (AA), Afrika ve kıtada bulunan ülkeler hakkında yapmış olduğu özel dosya çalışmaları yeni bir kurguyla okuyuculara sunulduğu "Yükselen Afrika" kitabı, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda Afrikalılarla bir araya geldi.
AA'nın yeni kurgulu "Yükselen Afrika" kitabı Afrika Forumu'nda AA/ Ali Atar

Anadolu Ajansı'nın (AA), Afrika ve kıtada bulunan ülkeler hakkında yapmış olduğu özel dosya çalışmaları yeni bir kurguyla okuyuculara sunulduğu "Yükselen Afrika" kitabı, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda Afrikalılarla bir araya geldi.

Afrika Birliği ve Ticaret Bakanlığı iş birliğince, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda gerçekleşen Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu, Afrika'dan ve yurt içinden birçok iş adamının katılımı ile, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi.

Forum dahilinde sergilenen Anadolu Ajansı standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. AA standında, Anadolu Ajansı'nın Afrika ve kıtadaki ülkeler hakkında hazırladığı özel dosya çalışmalarını yeni bir kurguyla okuyuculara takdim ettiği "Yükselen Afrika" kitabı, Afrikalı ziyaretçilere tanıtıldı. 

Stantta, Türkçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere üç farklı dilde 2015 ve geçmiş senelere ait Anadolu Ajansı yıllıkları da yer aldı. 

Habercilik birikimini yeni kuşaklara aktarabilmek için kurulan "AA Yayınları"nın, "Yükselen Afrika" kitabının yanında Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin Türkiye'nin dört bir yanından drone ile çektiği fotoğrafların bulunduğu "Gökyüzünden Türkiye" ve mesleğe yeni başlayan gazetecilerden tecrübeli muhabirlere kadar bütün basın camiası için rehber niteliğine sahip "'Muhabir" kitapları da yer alıyor. 

Afrika Birliği ve Ticaret Bakanlığı iş birliğince, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda gerçekleşen Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu yarın da devam edecek.

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye'nin yeni güvenlik stratejisini askeri, siyasi ve ekonomik yönleriyle ele alan, Anadolu Ajansı (AA) analiz yayınlarının bir araya getirildiği "Türkiye'nin Güvenlik Stratejisi" kitabı yayımlanmış ve büyük ilgi görmüştü. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.