Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Açık hava sinemasıyla arabalarında nostalji keyfi yaptılar

Koronavirüs salgını sebebiyle sinema salonlarının kapatılması bir dönemin vazgeçilmezi olan "arabalı açık hava sineması"nı geri getirdi. Nevşehir Belediyesii, tarihi İkinci Dünya Savaşı öncesine dayanan hizmeti vatandaşlarına yeniden sundu.

Açık hava sinemasıyla arabalarında nostalji keyfi yaptılar

Nevşehir Belediyesince, koronavirüs tedbirleri kapsamında sinema salonlarına gidemeyenler için düzenlenen “açık hava sineması” etkinliği devam etti.

Bekdik Mahallesi’ndeki tır garajında yapılan etkinliğe araçlarıyla katılanlar, alanın girişinde kuyruk oluşturdu.

Filmin sesinin kapalı devre radyo sistemiyle dinlenebildiği etkinlikte araçlarından inmelerine izin verilmeyen vatandaşlara Nevşehir Belediyesince gazoz ve patlamış mısır ikramında bulunuldu.

Ücretsiz etkinlikte “Türk İşi Dondurma” filmi izlendi.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA DA DEVAM EDECEK 

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Rasim Arı, koronavirüsle mücadele sürecinde vakitlerinin büyük bölümünü evlerinde geçiren vatandaşlara moral amacıyla düzenlenen etkinliğin Ramazan Bayramı’nda da devam edeceğini söyledi.

Gerçekleştirdikleri faaliyetlerle kente yenilikler katmaya devam edeceklerini kaydeden Arı, “Bu şehrin yaşanabilir bir olmasını temin etmek, arzu ettiğimiz ve söz verdiğimiz manada marka şehir haline getirebilmek için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceğiz. İlk günkü heyecanla, samimiyetle ve aşkla size hizmet etmeye, şehrimizi güzelleştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak : AA