Son Dakika

Bollywood yıldızı Aamir Khan İstanbul'a geldi

Çektiği filmlerle milyonlarca hayran kitlesine sahip olan Hintli yapımcı Aamir Khan, yeni filminin tanıtımı için Türkiye'ye geldi.

Bollywood yıldızı Aamir Khan İstanbul'a geldi

Çektiği filmlerle Hint tarihinin en etkileyici ve popüler aktörü olan, ülkemizde ve dünyada milyonlarca hayran kitlesine sahip olan Aamir Khan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı davetlisi olarak bugün Türkiye’ye geliyor. 4-7 Ekim tarihleri arasında Ankara ve İstanbul’da çeşitli etkinliklere katılacak olan Khan, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından kabul edilecek.

Hindistan'ın Mumbai kentinden Türk Hava Yollarına (THY) ait tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı'na inen Khan, daha sonra pasaport işlemlerini tamamladı.

Khan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilk kez Türkiye'ye geldiğini, burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

"En sonunda Türkiye'ye geldim"

Uzun yıllardır bu güzel ülkeye gelmeyi beklediğini ifade eden Khan, "En sonunda Türkiye'ye geldim. Gerçekten çok mutluyum. Uzun yıllardır sevenlerim de gelmek için beni davet etmişti. Aslında gelmeyi de çok denedim. Bütün sevenlerime burada olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek isterim. " dedi.

Khan'a yoğun sevgi seli

Dış Hatlar Geliş Terminali çıkış kapısına korumalar eşliğinde gelen Khan'ı burada birçok hayranı çiçeklerle karşıladı. Karşılama sırasında izdiham yaşanırken, Amir Khan, hayranlarının imza ve fotoğraf çektirme tekliflerini geri çevirmedi.

Havalimanı dışına sevgi gösterileri altında giden Khan, kendisini bekleyen özel araçla buradan ayrıldı. Bu sırada kendisinden imza alamayan bazı hayranlarının ağladığı görüldü.

Bakan Kurtulmuş ile görüşecek

Bollywood aktörü Aamir Khan, Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak Ankara ve İstanbul’da bazı etkinliklere katılacak. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından kabul edilecek Khan, televizyon programlarına katılacak.

Dört günlük ziyaretinde Türk oyuncular ve sinema yapımcılarıyla da bir araya gelecek Khan, genç sinemacılar ve iletişim fakültesi öğrencileriyle de buluşacak.

Son filmi aksiyon, komedi ve macera türündeki "Secret Superstar" adlı yapımda Khan, başrolde "Shakti Kumar" karakterini canlandırıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Advait Chandan'ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Khan'ın yanı sıra Zaira Wasim, Raj Arjun ve Manuj Sharma yer alıyor.

Aamir Khan Türkiye'ye gelmeyi planlıyor

 

Yorumlar