Son Dakika

Diriliş Ertuğrul 136. bölümde neler olacak? | Dizi analizi

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul son bölümde Ertuğrul Bey, Moğol komutanı Alıncak tarafından kaçırılan Osman Bey’i kurtarır. Peki, Diriliş Ertuğrul yeni bölümde neler olacak? Ertuğrul Bey, Kayı Obası'nı Moğol istilasından kurtarabilecek mi? İşte dizi analizimiz…

Diriliş Ertuğrul 136. bölümde neler olacak? | Dizi analizi

TRT 1 ekranlarında Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul, 136. Bölümde heyecan ve aksiyon dolu sahneleriyle yine izleyenleri ekrana kilitledi. Diriliş Ertuğrul son bölümde yaşanan gelişmelerin ardından dizinin hayranları, 136. yeni bölümde neler yaşanacağını merakla bekliyor. Peki Diriliş Ertuğrul 136. bölümde neler olacak? Ertuğrul Bey, obasını Moğollardan kurtarabilecek mi? Osman’ı kaçıran Alıncak ve Moğol himayesinde uç beyi olan Beybolat’ı öldürecek mi? İşte Diriliş Ertuğrul 136. bölüm analizi…

ERTUĞRUL BEY, OSMAN’I MOĞOLLAR’DAN KURTARDI

Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul 135. bölümde Ertuğrul Bey, Alıncak’ın emriyle Moğol nökerleri tarafından kaçırılan Osman’ı kurtarmak için harekete geçer. Bunun için uzun soluklu bir plan yapan Ertuğrul Bey, ilk olarak Osman’ın yerini öğrenmek için Bizans ile işbirliği yapar. Lefke Kalesi’ne giden Ertuğrul Bey, Bizans Komutanına, Alıncak’ın kaleye uzlaşmak için geleceğini söyler. Ertuğrul, ‘Senden tek bir şartım var. Osman’ın yerini öğreneceksin. Ben de burada olacağım’ diyerek Bizans Komutanı’nı uyarır. Ve Ertuğrul Bey’in dediği gibi Alıncak, kaleye uzlaşmak için gelir ve Osman’ın saklandığı gizli yeri söyler. Ertuğrul, Alıncak kaleyi terk ettikten sonra harekete geçer. Cengiz Alp ve Bamsı Alp ile birlikte Osman’ın saklandığı yeri bulan Ertuğrul Bey, Moğollara baskın düzenler ve Osman’ı kurtarır.

136. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Ertuğrul Bey’in Osman’ı Moğollar’ın elinden kurtarmasının ardından dizinin yeni bölümünde neler yaşanacağı merak konusu haline geldi. Diriliş Ertuğrul’un 136. Bölüm fragmanına göre Ertuğrul Bey, daha güçlü bir şekilde Kayı Obası’na geri dönüyor.

Ertuğrul’un yokluğunda Moğol himayesinde uç beyi olan Beybolat, Süleyman’ın ardından bu kez Kayı Obası’na gözdağı vermek için harekete geçer. Beybolat, bunun için Moğol Komutanı Alıncak’tan da destek alır. Ancak işler planladığı gibi gitmeyecek ve güçlü bir direnişle karşılaşacaktır. Fragmana göre, Gündüz Alp, Haymene Ana ve Artuk Bey, Kayı Obası’nda pusulanıp, Beybolat’ın saldırısına karşılık verecektir. Bu direniş sırasında da Ertuğrul Bey, Osman ile birlikte obaya yetişecektir. Ertuğrul Bey, öncelikle Alıncak ve Moğol nökerlerine baskın düzenler. Baskında Alıncak Komutan kılıcını çekeceği sırada Ertuğrul’un daha hızlı davrandığı ve kılıcını Alıncak’ın boğazına dayadığı görülüyor.

Fragmanın sonunda, obaya hareket eden Ertuğrul Bey ve Alpler’in, Kayı Obası’na baskın düzenlemek isteyen Umuroğulları Beyleri ile cenk ettiği sahne görülüyor.

Diriliş Ertuğrul’un 136. yeni bölümünde Ertuğrul Bey ve Alplerin, Kayı Obası’nı Moğolların istilasından kurtaracağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

sanane hep ayni seyler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.