Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Dünyaca ünlü müze virüs korkusundan kapılarını kapattı

Fransa'nın en çok ziyaret edilen müzelerinden olan Louvre Müzesi, koronavirüs sebebiyle kapılarını kapattı. Sağlıklarından endişe eden müze görevlileri çalışmayı reddedince, müze üç gündür ziyaretçi kabul etmiyor.

Dünyaca ünlü müze virüs korkusundan kapılarını kapattı

Çin’den başlayan koronavirüs salgını Avrupa’da giderek yayılırken  Fransız yetkililer hastalıktan korunmak için önlemleri sıkılaştırıyor.

Başkenti Paris’te bulunan dünyaca ünlü Louvre Müzesi bugün bir kez daha kapılarını ziyaretçilere kapattı. Müze çalışanlarının salgın endişesi nedeniyle çalışmayı reddettiği, bu nedenle bu kararın alındığı belirtildi.

Louvre çalışanlarının üye olduğu CGT sendikasının işyeri temsilcisi Christian Galani, aralarında bir oylama yaptıklarını ve çalışmamaya karar verdiklerini aktardı. Galani, hayatlarına ve sağlıklarına yönelik bir tehdit altındayken çalışmama yönünde yasal haklarını kullandıklarını vurguladı.

Louvre yetkilileri dün koronavirüs paniği nedeniyle kapatılmıştı. Müze, yılda 10 milyondan fazla ziyaretçi ağırlıyor.