Son Dakika

Erdoğan’ın ders kitabı 45 yıl sonra Karaman’da bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1973’te mezun olduğu İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde kullandığı tefsir kitabı bulundu.
Erdoğan’ın ders kitabı 45 yıl sonra Karaman’da bulundu

Yazar, muhaddis ve milli güreşçi 71 yaşındaki Muzaffer Can, geçen günlerde “Dünya malı olarak ilk sahip olduğum şey; kaynak ağırlıklı kütüphanem olmuştur.” sözleriyle değer atfettiği kütüphanesini tasnif ederken, ders kitapları arasında bulunan 1969 Milli Eğitim Bakanlığı Devlet Kitaplığı basımı İstanbul İmam Hatip Okulu Meslek Dersleri Öğretmeni Mehmet Sofuoğlu’nun hazırladığı “Tefsir Dersleri/Altıncı sınıf” adlı kitabın iç kısmında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adının yazılı olduğunu gördü.

45 YIL SONRA...

Can, ilk sayfasında “6-B - 423 / Tayyib Erdoğan” yazısı bulunan, içinde de Erdoğan’ın el yazısıyla Arapça ve Türkçe notların yer aldığı kitabın araştırmaları sonucunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1973’te mezun olduğu İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde kullandığı tefsir kitabı olduğunu tespit etti.

Muzaffer Can, kitapların içerisinde, el yazması nadir eserler, lügat, hukuk kitapları, dergiler, ikinci el ders kitaplarının bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Kitapları tek tek inceleyerek aldım. İkinci el kitapların bazılarında isimler bazılarında notlar vardı. İmam hatipte okutulan ders kitaplarında da öğrencilerin isimleri vardı. Cumhurbaşkanı Tayyip Bey’in de ismi vardı ancak o tarihte tanınan bir sima olmadığı için dikkatimizi çekmedi. Geçtiğimiz günlerde kitapları tasnif ederken, ders kitabı olarak kullanılan tefsir kitabının içerisinde Cumhurbaşkanımızın isminin ve okul numarasının yazılı olduğunu fark ettik.”

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.