Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Gazze’ye Hayatı Geri Getirin’ fotoğraf sergisi açıldı

'Gazze'ye Hayatı Geri Getirin' fotoğraf sergisi açıldı

Gazze Şeridi’nde “Gazze’ye Hayatı Geri Getirin” adıyla İsrail’in Filistinlilere yönelik ihlallerini anlatan fotoğraf sergisi açtı.

Gazze’de faaliyet gösteren Tarımsal Kalkınma Derneği tarafından İsrail saldırılarında yıkılan Milli Kütüphane binasında açılan sergide, son İsrail saldırılarında enkaza dönüşen evlerin ve saldırıların tarım alanlarında yol açtığı hasarın yanı sıra Gazze halkının yaşadığı dramı anlatan fotoğraflar yer alıyor.

Sergiyi organize eden Klara el-Avad, AA muhabirine yaptığı açıklamada, burada sergiledikleri resimlerle Gazze’deki yaşam dramı ve İsrail saldırılarının yerleşim yerlerindeki hasarı yansıtmaya çalıştıklarını belirtti.

Son İsrail saldırılarının üzerinden bir yıla aşkın zamanın geçmesine rağmen Gazze’nin imarının gerçekleşmediğini söyleyen Avad, “Tarımsal Kalkınma Derneği’nin Gazze’nin imarı için başlattığı uluslararası kampanya çerçevesinde organize edilen bu sergiyle, Gazzeli balıkçı ve çiftçilere destek amacının yanı sıra İsrail saldırıları sonucu meydana gelen yıkımın yeniden imarı için Gazze’ye yardım taahhüdünde bulunan ülkelerin süreci hızlandırmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Etiketler