Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İmamoğlu’ndan bir zam daha: Müze giriş ücretlerine damping

İstanbul'da ulaşıma yapılan yüzde 35 zam vatandaşlarda büyük tepkiye sebep olurken, zamların ardı arkası kesilmiyor. İBB'den yeni zam haberi bu kez müze giriş ücretlerinden geldi. Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453, Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı Çini Müzesi'nin yeni ücret tarifesi 1 Mart'ta uygulanmaya başlanacak.

İmamoğlu’ndan bir zam daha: Müze giriş ücretlerine damping

İstanbul’da halkı isyan ettiren ulaşım zamlarının yankıları bitmeden İBB’den yeni bir zam haberi daha geldi. Ulaşımın ardından müze giriş ücretleri de zamlandı. 1 Mart’tan itibaren uygulamaya konulan zam tarifesiyle Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453, Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı Çini Müzesi giriş ücretleri yükseldi.

Daha önce giriş ücreti 10 TL olan Yerebatan Sarnıcı, yüzde 50 zam yapılarak tam 15 TL, öğrenci ve öğretmen 5 TL, yabancı ziyaretçi ise 30 TL olarak açıklandı.

Giriş ücreti 7.5 TL olan Miniatürk girişi ise 10 TL oldu. Öğrenci 5 TL olurken, yabancı ziyaretçi ise 20 TL oldu. Panorama 1453 ise 7.5 TL’den 10 TL’ye çıktı.

Önceki dönem ücretsiz olarak ziyarete açılan Tekfur Sarayı Müzesi ücretli yapılarak tam 10 TL, öğrenci 5 TL oldu.