Son Dakika

İstanbul’dan Kudüs’e engelsiz gönül köprüsü kuruldu

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen programda engelli vatandaşlarla bir araya gelindi. Filistin direnişinin sembol ismi Muhammed’in de aralarında bulunduğu programda Kudüs’ün önemine de değinildi.

İstanbul’dan Kudüs’e engelsiz gönül köprüsü kuruldu

AK Parti İstanbul İl Başkanlığında gerçekleştirilen programa; İl Başkanı Dr. Selim Temurci, SosyalPolitikalar Başkanı Habibe Çiftcioğlu Başer, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Filistin direnişinin sembol isimlerinden Down Sendromlu Muhammed et-Tavil ve engelli vatandaşlar ile yakınları katıldı.İl Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından, engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye hediye edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Sosyal Politikalar Başkanı Başer, “AK Parti kuruluşundan bugüne her zaman ihtiyaç sahiplerinin, mazlumların ve engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur. Bu bilinçle yaraları sarmak için çalışmaktayız. Programın yapımında katkılarından ötürü Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

KUDÜS BİZLER İÇİN KIYMETLİDİR

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın konuşmasının ardından programda bir konuşma yapan İl Başkanımız Temurci, “Geldiniz sofralarımızı bereketlendirdiniz. Her birinize yürekten teşekkür ediyorum. Filistinli Down Sendromlu Muhammed kardeşim ailesiyle birlikte bizim onur konuklarımızdır. Kudüs bizler için kıymetlidir.

Kudüs’ü savunmak, bu ümmetin izzetini, haysiyetini, namusunu savunmaktır. Kudüs demek, İstanbul demektir, Ankara demektir. Kudüs demek, Mekke ve Medine demektir.

Kudüs demek Şam, Tahran ve Bosna demektir. Sayın Cumhurbaşkanımızındünyayı ayağa kaldırışı ve dik duruşu Kudüs için Müslümanlar için anlamlıdır. Muhammed’iyakalayıp, işkence yapıp cezaevine koydular.

Filistin’e zulmettiler. Orada akan her bir damla kanın ve gözyaşının ümmet coğrafyası için anlamı büyüktür” dedi.

Yorumlar