Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kim Milyoner İster’de İstiklal Marşı sorusunu bilen Arda Ayten kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında büyük ödülün sahibi olan Arda Ayten kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kim Milyoner İster’de İstiklal Marşı sorusunu bilen Arda Ayten kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına 5 Ekim 2019 tarihinde damga vuran yarışmacı Arda Ayten tam 1 milyon TL’nin sahibi oldu. Arda Ayten, finalde ”İstiklal Marşı’nda geçen kelimelerden hangisi daha az” sorusuna verdiği ”Toprak” cevabıyla yarışmayı kazanmıştı.

İŞTE O SORU…

ARDA AYTEN 1 MİLYON LİRA İLE NE YAPACAK?

Henüz 19 yaşında olan Arda Ayten, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi. Senede 150 kitap okuduğunu ifade eden Arda Ayten, yarışmadan kazandığı parayla çok daha fazla kitap alıp okuyacağını dile getirmişti.

Yarışmanın ardından ismini büyük bir kitleye duyuran Arda Ayten, ödülü kazandıktan sonra şu açıklamayı yaptı: Gelecek yaz, öğrenebildiğim kadar dil öğreneceğim, kitaplarımın hepsini kendim basacağım ve bir öğrenci olarak öleceğim. Yarışmadan önceki gelirlerimle belli başlı sayıda kitap okumuştum, şimdi 1 milyon lirayı düşününce 50 bine yakın kitap alabilirim. Bu ömrüm boyunca okuyamacağım bir sayı. İlk günlüğümü yazacağım. “